

Anyż olejek eteryczny anyżowy 15 ml - shamasa

Opis
Anyż olejek eteryczny anyżowy 15 ml - SHAMASA
Olejek anyżowy jest ekstrahowany przez destylację z parą wodną z suszonych owoców anyżu.
W ten sposób uzyskuje się dość klarowny olejek, którego głównym składnikiem jest przeciwbakteryjny anetol. Innymi składnikami, które znajdziemy w nim są: alfa-pinen, aldehyd anyżowy, beta-pinen, kamfen, linalol, cis i trans-anetol, safrol i acetoanizol.
Anyżowy olejek eteryczny posiada charakterystyczny aromat czarnej lukrecji. Chociaż możesz nie być fanem czarnej lukrecji, jedna lub dwie krople olejku eterycznego z nasion anyżu mogą radykalnie poprawić nudną mieszankę.
Może być przydatny w mieszankach stosowanych do dyfuzorów i inhalatorów, które mają nam pomóc złagodzić zapalenie oskrzeli, przeziębienie, a nawet i grypę.
Właściwości olejku anyżowego:
● Olejek ten może przynosić ulgę w bólach reumatycznych i artretycznych, stymulując krążenie krwi i zmniejszając uczucie bólu w dotkniętych obszarach.
● Wspomaga kuracje przeciwtrądzikowe dzięki działaniu antyseptycznemu.
● Wspomaga gojenie stymulując skórę do naprawy po oparzeniach, urazach, bliznach potrądzikowych i ranach.
● Wykazuje też działanie przeciwgrzybicze.
● Pomaga też w przypadku silnych skurczów w trakcie kaszlu. Jednocześnie może być bardzo skuteczny w kuracjach górnych dróg oddechowych, więc przez aromaterapeutów zalecany jest w inhalacjach w trakcie zapalenia oskrzeli.
● Jest naprawdę niezwykły jako środek wykrztuśny, a ta właściwość przyniosła mu imponującą reputację. Może rozluźniać śluz lub flegmę osadzającą się w płucach i drogach oddechowych i dlatego może przynosić wyraźną ulgę w przypadku kaszlu, uczucia ciężkości w klatce piersiowej.
● Posiada również właściwości uspokajające. Ze względu na nie może być stosowany jako środek kojący w stanach lękowych, depresji, a także w przypadku objawów takich jak bezsenność.
Sposoby zastosowania olejku anyżowego:
* Masaż (np. w przypadku bóli reumatycznych)
Jeśli używasz olejku anyżowego do masażu lub jako środek przeciwbólowy, najpierw wymieszaj go z olejkiem bazowym.
Stosuj kilka kropli na łyżkę oleju bazowego. Przykładem odpowiedniego oleju nośnikowego może być olej kokosowy lub olej migdałowy.
Kilka kropli olejku anyżowego rozprowadzone w olejku migdałowym wmasuj w brzuch.
Może to pomóc złagodzić skurcze mięśni i skurcze menstruacyjne.
* Nieprzyjemny zapach z ust
Można dodać kilka kropli olejku anyżowego do ciepłej wody i użyć jako płukanki do gardła w “leczeniu” nieświeżego oddechu.
Mieszanki nie należy połykać.
*Ukojenie obolałych mięśni
Dodaj kilka kropli olejku anyżowego do porcji kremu lub balsamu do ciała, aby złagodzić obolałe mięśnie.
!!! UWAGA !!!
* szkodliwy dla niektórych małych zwierząt i ptaków. Nie zaleca się go stosować u dzieci. Najlepiej unikać go również w czasie ciąży.
* poniżej 15% produkt może zmieniać konsystencję na stałą, ale po chwili w cieplejszym otoczeniu wraca do stanu płynnego.
* przed użyciem na skórę wykonać test alergiczny
INGREDIENTS: Pimpinella anisum seed oil